AWARDS

HALL OF FAME

1989

Gordie Gfoerer
Peter Machnica
Ben Richards

1988

Al Huetter
Mike Kull
Vince McNamara
Ed Mellerski
Connie McGillicudy

1999

Matt Dembrow

1998

Jack Jerge
Jerry Stockman

1997

Jim Huetter
Mike Lonski
Mudd McGrath

1996

Bob Siembida

1995

Jerry Brick

1994

Sam Burkhardt
John Nostrant
Don Satterly
Ted Wojcinski

1993

Peter Carbone
Leonard Kosobucki
Pat Kane
Bill Parker

1992

Henry Andrzejewski
Bob Marafino
Jerry Schlee

1991

Donald Burns
John Bycina
Bob Miske

1990

John Bellanti
Don Caccamise
Ben Constantino
Jim Leary
Ralph Sorrentino​

2009

Dave Thomas

2008

Charlie Seward

2007

Steve Allen
Dan Finucane

2006

Mark Clifford

2005

Dave Hoch
Jim Nowicki

2004

Jack Gallagher

2003

Dennis Bossi

2002

Dan Nostrant

2001

Dennis Piekarski

2000

Benjy Bluman
Peter Calieri

2019

Tom MacKinnon
Willie Pulliam

2018

Kelly Funderburk
Ken Thrun

2017

Tom Roberts

2016

George Siefert

2015

Kenny Harris

2014

Don Neubauer

2013

Kevin Ferguson

2012

Mike Nagorski

2011

Gary Neunder

2010

Vic LaBella

2020

Orv Cott
Ken Turner

NOSTRANT-SCHLEE MEMORIAL AWARD
BCANY OFFICIAL OF THE YEAR

2009

Steve Allen

2008

Jack Jerge

2007

Dennis Piekarski

2006

Mike Lonski

2005

Peter Carbone

2004

Jim Leary

2003

John Bycina

2002

Bob Miske

2001

Jack Gallagher

2000

Jim Hillery

2019

Dan Finucane

2018

Benjy Bluman

2017

Charlie Seward

2016

Mike Nagorski

2015

Steve Piershalski

2014

Gary Raimondo

2013

Dave Hoch

2012

"Mudd" McGrath

2011

Dave Thomas

2010

Steve Jones

2020

Kelly Funderburk

2009

------

2008

Steve Allen

2007

------

2006

Dave Hoch

2005

Dave Smith

2004

Benjy Bluman

2003

------

2002

Kevin Ferguson

2019

Todd Fettes

2018

Jeff Kupka

2017

Daryl Carter

2016

Jack Jerge

2015

Dan Finucane

2014

Dave Hoch

2013

Mike Lonski

2012

Benjy Bluman

2011

------

2010

Mike Nagorski

2020

BOARD53 SPORTSMANSHIP AWARD

2009

Tony Krupski (JFK)

2008

Earl Schunk (Grover Cleveland)

2007

Archie O'Bryan (Iroquois)

2006

------

2005

------

2004

Jim Palano (Bishop Timon)

2003

Orv Cott (Emerson)

2002

------

2001

Al Monaco (Will South)

2019

Dave Gilson (Lockport)
Chuck Swierski (Williamsville North)

2018

Jason Przybysz (Cleve Hill)

2017

Willie "Hutch" Jones (Burgard)

2016

Brett Sippel (Wilson)

2015

Zaire Dorsey (McKinley)

2014

John Kudla (City Honors)

2013

Bob Rumschik (Orchard Park)

2012

Dave Rappl (Hutch Tech)

2011

Dan Chavanne (WS West)
Gary Raimondo (Emerson)

2010

Mark Simon (St. Joe's)

2020

Pat Cullinan (Cheektowaga)
Brandon Woods (Sweet Home)

Contact Us

© 2020 iaabo board 53